Dlaczego warto kupić centralny odkurzacz?

Dlaczego warto kupić centralny odkurzacz?

Największymi zaletami odkurzaczy centralnych są czystość, cisza, wygoda i wydajność. Dzięki temu, że jednostka centralna znajduje się w garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym, w sprzątanym pomieszczeniu panuje cisza. Z kolei świeże powietrze zapewniane jest dzięki temu, że kurz trafia bezpośrednio do jednostki centralnej, a nie na zewnątrz, w przeciwieństwie do tego jak działają tradycyjne odkurzacze.

Czysto, cicho i wygodnie a przede wszystkim wydajnie. To jedne z głównych zalet centralnych odkurzaczy. Dzięki zlokalizowaniu jednostki centralnej w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub w kotłowni w całym domu podczas sprzątania panuje cisza.

Za wygodę natomiast odpowiada cała idea systemu centralnego odkurzania i odpowiednio dobrane akcesoria. Dzięki dobrze rozplanowanym gniazdom ssawnym osoba sprzątająca za pomocą standardowego węża długości 9mb jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka w domu.

Dodatkowymi elementami podnoszącymi komfort użytkowania są szufelki automatyczne. Najczęściej są montowane w cokołach szafek kuchennych. Tak zamontowana szufelka zastępuje wąż ssący, wystarczy podmieść pod szufelkę śmieci i ją włączyć. Szufelki również montuje się w wiatrołapach tak aby bez większych problemów można było pod nią podmieść naniesiony butami piach.

Dzięki w/w rozwiązaniom nie trzeba przemieszczać się po domu z klasycznym odkurzaczem. Całę sprzątanie odbywa się lekkim wężem ssawnym i odpowiednią dla danej powierzchni szczotką.

Innym atutem jest wydajność i czystość. Za obydwa atuty odpowiada jednostka centralna oraz dobrze wykonana instalacja ssąca. W przeciwieństwie do klasycznych odkurzaczy, dobrze zaplanowany i wykonany system centralnego odkurzacza zapewnia większe podciśnienie niż klasyczna jednostka. To dzięki większemu i stałemu podcienieniu sprzątanie jest bardziej wydajne.

Dla wielu osób dodatkowym autem jest to, że ze sprzątanych pomieszczeń pozbywamy się całkowicie kurzu i roztoczy. Sięgająca do 100km/h prędkość powietrza w instalacji ssącej skutecznie przenosi wszystkie zanieczyszczenia wprost do jednostki centralnej. Całe zassane powietrze po dokonaniu filtracji zostaje wydmuchane na zewnątrz budynku. Dzięki temu w sprzątanym pomieszczeniu nie występuje recyrkulacja powietrza tak jak to miało miejsce w przypadku klasycznych odkurzaczy.

Dlaczego warto?

  • czysto
  • cicho
  • wygodnie
  • wydajnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *